Milí přátelé nepopulární hudby,

pro pořádek jsem se podíval, kde jsem minule - to jest v prosinci - skončil, a nalezl jsem tam až nečekaně prorocká slova: „Přeji požehnané pondělí, požehnaný advent, ještě požehnanější Vánoce a úplně nejpožehnanější  nový rok, tedy přinejmenším jeho začátek. Počítejte s tím, že koncem března bude nutné požehnání obnovit.“  No, neobnovili jsme. Nicméně teď se vše začíná z hibernace zvolna probouzet a je tedy nejvyšší čas na novou zprávu.

NOVÉ CÉDÉČKO 

je už pár měsíců na světě, zatím ale pořád jako nekřtěňátko. Napravíme to v říjnu (konkrétně 21.10.) ,  kdy je naplánován dokřest na stejném místě a ve stejné sestavě. To jest v Kaštanu s Janem Burianem coby kmotrem. Bude to sice už skoro na půl cesty mezi křtem a biřmováním, ale co naděláme. Ateistům je to stejně fuk. O požehnáních pro jistotu vtipkovat nebudu, druhá vlna je druhá vlna, že ano.

Mimochodem, mám v tomto ohledu docela slušnou bilanci. Cédéčko jsem křtil za celou svou kariéru celkem třikrát. Se Sexappealem to bylo před třemi lety úplně v klidu. Předtím jsme ale křtili cédé puchmajerovského kabaretu Be Pozzy, a obřad se konal v Dejvicích přesně onen památný týden, kdy tam do vodovodu unikly jakési jedy. Praha 6  blila jako jeden muž  a do hospody si troufli vyrazit jenom magoři. No a letos jsme chtěli křtít v březnu. S optimismem sobě vlastním doufám, že do budoucna z toho nevyplývá vůbec nic.Pokud byste chtěli dotyčné nekřtěňátko poslouchat nebo dokonce nakupovat, tak tady:  Spotify , BandcampYouTube . (Lze dokonce zhlédnout i vysoce umělecký klip.)


KORONAPAUZA 

byla všeobecně zpestřována domácím nahráváním a různými on-line koncerty. Pokud toho nemáte dost nebo se vám po takových povyraženích začíná stýskat, můžete zkusit i Inženýra, a to v podobě sólové i celokapelové

Festival Osamělých písničkářů  Nahrával jsem to v dubnu na chalupě v malebných exteriérech a jsou tam krásně slyšet cvrlikající ptáčci. Jaká přitom panovala příšerná kosa vidět není, ale věřte, že panovala. Inženýr je od [1:03], pak následují těžké váhy jako Voňková, Kyšperský nebo Mucha.

Virtuální koncert mezi knihami uspořádala knihovna v Plzni-Skvrňanech. Zahráli ti, kteří tam v posledních letech vystupovali. Při natáčení mě přepadl rozverně vtipný nápad vzít si staré divadelní sedmdesátkové sako a tvářit se jako naprostý dement. Podařilo se to naplnit natolik přesvědčivě, že není ani trochu poznat, že to bylo míněno žertem. Doufám, že tuto obětavost skvrňanští čtenáři náležitě ocení. Ti zlomyslnější si mohou v čase [1:19] ověřit, že si ani trochu nevymýšlím.

Nemusej hrát v každý písni housle Vlna vděčnosti ČLR za dodávky zdravotnického materiálu se ukázala být skvělou šancí nestydatě zrecyklovat vtipné čínské brýle. A to ve zbrusu novém kousku. Bylo by samosebou hezké, kdyby v téhle písni Jana zapreludovala na housle, jenomže místo nahrávání někde sázela stromky, takže další sólo. Píseň není dlouhá, ale v závěru ji okoření překvapivý dramatický efekt.  

Obchod revolucionářskými potřebami S celou kapelou jsme v izolaci každý zvlášť nahráli píseň na sampler podporující brněnský Bajkazyl. Akci organizovali brněnští revolucionáři a tak hoši z kapely trvali na tom, že tam musíme dát právě tuhle píseň a ne jinou. (Já navrhoval Už nikdy nebudu unavenej, ale na to se historie neptá)


DROBNÉ RADOSTI 
 (kterých není nikdy dost):

Na Facebooku Inženýr Vladimír dosáhl počtu 400 příznivců. Slyšeli jsme o tom, že existují ještě populárnější kapely, ale Facebook nám napsal, abychom se radovali. Radujeme se.

O našem novém cédéčku ve svém podcastu vlídně pohovořili Dva kverulanti. Od [33:30]. Radujeme se.

Supraphon, který nás zastupuje v digitální distribuci, poslal za minulý půlrok mimořádně pečlivé vyúčtování na sumu v celkovém objemu 125.38 Kč. Jeden domácí poslech nám hodí 0,036 Kč, zahraničí 0.042 Kč (bez DPH). My se radujeme a vy se, prosím, ve volných chvílích snažte, zvláště pokud se vám poštěstí pobývat v zahraničí.

Překvapivě nejvíc ohlasů z nových písní Inženýra Vladimír sklízí něžný duet Dobrá rada. Nepředpojatou analýzu situací vzniknuvších poté, co se na mladého muže usmála hezká dívka, dokáží pánové, zdá se, ocenit.  Radujme se s nimi.

První oficiální pokoranavirovou akcí bylo openairové Setkání Osamělých písničkářů v Kaštanu. Kromě hezkých vzpomínek je výsledkem roztomilá fotka, která mě zachycuje v té úplně nejvlastnější poloze: na půl cesty mezi diblíkem a Quasimodem. Z té jsem se radoval nejvíc.
HEZKÉ SPOLEČNÉ CHVÍLE O PRÁZNINÁCH
  


víkend 10-11. července (hrajeme v sobotu odpoledne) ... Vlčkovice Fest: INŽENÝR VLADIMÍR (rockband)

sobota 25. července ... Open-mic Mělník
, 21:00
... Inženýr Vladimír (sólo) + mnozí jiní

úterý 25. srpna ... Praha, Činoherní kavárna, 20:00 ... Inženýr Vladimír (sólo) + Jan Jeřábek

sobota 29. srpna ... Festival hudby Bez ambicí Litomyšl, ... INŽENÝR VLADIMÍR (rockband)


Zdravím a těšíme se na viděnou, na slyšenou

Vladimír