Milí přátelé a příznivci nepopulární hudby,

blíží se jaro, a to je ta nejlepší doba na další díl naší milé, jakkoli spíš jednostranné komunikace. (Vám, kteří na každý mail tohoto typu zcela adekvátně odpovídáte plyšáky a vášnivými vzkazy, se samozřejmě omlouvám za přehlížení. Nepolevujte, zatím jste ale ještě pořád v menšině)Nepochybně jste všichni nedočkavě zvědaví, jak pokračuje nahrávání cédéčka. Takže, děkuji za optání, jde to. Pomalu, nicméně s výsledky víceméně radostnými. Některé komplikované kousky jsou skoro kompletní, dokonce už i banjo máme hotové. Country radio vůbec netuší, co se tu na něj chystá. Původní představa, že to budou písně sólové nebo duety, už dávno vzala za své, stejně jako že to všechno bude hotové loni na podzim. No a co. Guns and Roses svou poslední desku nahrávali asi patnáct let, přičemž na ně mezitím všichni s úlevou zapomněli, což vy na nás ne. Že ne? Když dostáváte co čtvrt roku takovéhle milé maily.

Perlička ze světa streamovacích serverů. Spotify má jednu zajímavou funkci: dá se zjistit, kde všude vás poslouchají. Praha je jasná, Brno potěší, Amsterdam se sestrou v Holandsku nepřekvapí, ale to, že si Inženýra opakovaně pouští kdosi v kanadském Revelstoku, to je prostě taková malá záhada. Mimochodem, díval jsem se na Googlemaps a mají to tam opravdu moc pěkné. Zvážíme možnost koncertu.

Dobrodružství hudební. V sobotu budeme premiérově hrát ve vinohradském klubu Válec (ten teď hrozně jede) a to společně s Veronikou Wildovou (ta teď taky hrozně jede – nový klip zde, je v něm k vidění i Michal Svoboda, kterého si asi pamatujete z Inženýra i z Puchmajera). Dotyčné dobrodružství ovšem  spočívá v tom, že nedorazí Jana - a tak jsme se operativně domluvili, že si s námi zahraje Martin Strakoš z Luxusu. Martin je všeuměl, na zkoušce střídal saxofon, flétnu a takovou podivnou foukací věc, která zní jako hammondky. Zkrátka dobrodružství. Pro představu a pro potěchu jedna technicky i jinak poněkud lo-fi nahrávka z prvního nahazování ze včerejší zkoušky: Bijte mě. Ve Válci navíc mají klavír (což je neodolatelné lákadlo pro Petra), takže Inženýra bude možné slyšet v podobě jako ještě nikdy.

Dobrodružství divadelní. To sice s Inženýrem souvisí jen personálně, ale nedá mi to. Teď ve čtvrtek bude mít derniéru inscenace Rösnerovo oko aneb Nutkání souložit se sochami – a Facebook nám při té příležitosti zablokoval stránku. Je to úplně exemplární kafkárna, stránka je banovaná, ale nikdo se s vámi nebaví, tedy kromě neurčitého oznámení, že jste porušili jakási pravidla. Jaká pravidla, a čím byla porušena, to se lze jen dohadovat. Nejčastějším tipem byl skandální výraz „soulož“ v názvu, optimisté tipovali „derniéru“, cynici „Rösnera“. Jakub vzpurně vyhlásil, že se kvůli nějakému pitomému zákazu nevzdá vztahu se svou oblíbenou sochou obnažené školačky, ban ale kupodivu nedostal. Aby se v tom prase vyznalo.

Pro milovníky happyendů: dnes ráno nám tu stránku ze stejně nejasných důvodů zase odblokovali.

No nic. Závěrem jako obvykle nenápadná poznámka, že kdybyste se na nás chtěli vypravit ještě tento týden, máte šanci ve čtvrtek, to bude derniéra oné nebezpečné inscenace (na Hradčanské, více tady), a v sobotu ve Válci se předvede zcela netradičně poskládaný Inženýr Vladimír (více tady). V o malinko delším výhledu je sólový koncert s Jiřím Vaňkem v Liberálu (5. dubna, více tady).

Těšíme se na viděnou a na slyšenou,

za inženýra Vladimíra uctivě zdraví Mikulka Vladimír

******************

web: www.inzenyrvladimir.cz  
facebook: 
https://www.facebook.com/inzenyrvladimir  
bandzone: 
http://bandzone.cz/inzenyrvladimir 
bandcamp: 
https://inzenyrvladimir.bandcamp.com  
spotify: https://open.spotify.com/artist/1QmR3uNamW7SzNff4f1uWv

nahlédnout lze i na stránku sesterského divadla Antonín Puchmajer D.S.
https://www.facebook.com/antoninpuchmajer
http://antonin-puchmajer-d-s0.webnode.cz/

domů

zpět na zprávy a novoty