Milí přátelé a příznivci nepopulární hudby,

dnes bez úvodních formalit rovnou k věci (milovníkům verbálních ornamentů se omlouvám):

Oprava

Petr Novotný se zhruba po roce (uznávám, že naplněném i jakýmisi komplikacemi, pokud se správně orientuji) ozval, že by byl rád, abych mu ve zmínkách o tom, že na cédéčku Sexappeal zpíval sbory, psal jméno ve správné podobě, kterou používá v případě uměleckých výkonů. Nikoli tedy Petr Novotný, ale Petr Jediný Novotný, protože jedině tak je to správně, a klidně ať si z něj pak kvůli tomu dělám ve virtuálním prostoru legraci. Tímto tedy ještě jednou Petrovi Jedinému děkuji za jeho cenné pěvecké příspěvky (pamětihodný je především skučivý druhý hlas v závěru Pohodáře) a vycházím mu vstříc v obou výše zmíněných bodech.

Gratulace

Být svatební kapelou je krásné, jakkoli to má své mouchy. Třeba že na svatební publikum útočí až příliš mnoho rozptýlení nebo že cestou musíte projet příšernou průtrží mračen, která se na místě plánovaného vystoupení pod širým nebem změní na vytrvalý zahradnický déšť. Ale na normálním koncertě zas nebývá čokoládová fontána s jahodami a koláče a veganské dorty a opečené prase a všechny ty další radovánky, kterým jsme se v Pnětlukách oddali v míře vrchovaté. A samozřejmě ani novomanželé, jimž tímto ještě jednou gratuluji; vypadali oba smířeně a spokojeně, tedy alespoň do té doby, dokud se nám Vládík neztratil a Terezka se úplně nezamotala.Vládík je ten šikovný grafik, který nám kreslí obaly na cédéčka, připomínám pro jistotu, a za svobodna byli oba našimi obzvláště milými sousedy. Teď bydlí i s početnými potomky v sousedství dejvické zkušebny, ale to už ze společenského hlediska zdaleka není ono. (Jo, a Vládíkovi se opravdu říká Vládík, já si to nevymyslel.) Všechny fotky tady.


Co je doma

Podařilo se uspořádat druhý ročník sousedského Festiválku na dvorku, jehož princip spočívá v tom, že na dvorku našeho baráku hrají kapely, jejichž členové u nás v baráku bydlí, a většinu publika tvoří sousedi z blízkého okolí. Rozmanitost žánrová i co do složení publika byla až dojemná, a to dokonce navzdory tomu, že naši hardcoráři jako obvykle na poslední chvíli vyměkli a vzdali to (což se víceméně čekalo). Pro příští ročníky je nadějné, že Pavel z podkroví začal zase pravidelně basovat, čímž rozšířil počet domovních kapel na šest. Vyprávěl také, jak s tou novou kapelou hráli na motorkářském srazu, což napovídá, že by mohl domovní žánrové spektrum obohatit o další fasetu, stoner rock tu zatím nemáme. Držíme palce, Pavel je protřelý harcovník, takže to má nepochybně budoucnost.Na dvorek se přišli se podívat i budoucí sousedi z vedlejšího bytu; ti zas přemítali, jak dostat domů piáno, což se rovněž zdá být slibné. Možná by to už vydalo na nějakou vedlejší scénu zaměřenou na klasiku. Třeba v bývalém uhelném sklepě, na tmavém oblečení mour tolik nevadí. Kateřina má klavír trochu podladěný, kdyby se zahrálo na oba nástroje najednou, mohla by z toho vzniknout pěkná hábovina.Plánem nezarmoutíš

S kapelou už sice máme docela dost nových písní, ale musí se ještě trochu usadit, na nahrávání to zatím není. O prázdninách tak mám v plánu nahrát písně notoricky sólové, doplněné nejrůznějšími kuriozitami. Když jsem se probíral starými složkami, nestačil jsem se divit, co všechno vypadlo (třeba tohle). Představa je taková, že to bude napůl sólo a napůl duety s hudebníky z Inženýra i s jinými. Teda, oni o tom zatím nevědí, ale aspoň se ukáže, kdo z nich tyhle zprávy čte a kdo ne.

Fesťáky

Červen je fesťákový. V pátek 15. hrajeme kousek od Prahy na Deziluzi, v sobotu 16. kousek od Brna a Krákoru, a v pátek 29. v Hradci na Open airu, kdybyste měli někdo někdy cestu okolo. Přes prázdniny se chystáme občas něco provést i v Praze, ale konkrétní termíny ještě domluvené nejsou.

Za kolektiv Inženýra Vladimír zdraví Vladimír

P.S.
Vřele doporučujeme prohlídku našich internetových stránek, kde naleznete fotografie, podrobnější informace ohledně termínů vystoupení, písně k poslechu i ke stažení a tak dále.  Když si naše uskupení na Facebooku nebo Bandzone zalajkujete, budeme to považovat za mimořádnou čest, výzvu k vyšším výkonům a závazek do budoucna; ani nemluvě o tom, že se pak budeme moci vytahovat na ještě nepopulárnější konkurenci.

užitečné linky jsou:

web:
http://www.inzenyrvladimir.cz
facebook:
http://www.facebook.com/inzenyrvladimir
bandzone:
http://bandzone.cz/inzenyrvladimir  
bandcamp:
https://inzenyrvladimir.bandcamp.com  

nahlédnout lze i na stránku sesterského divadla Antonín Puchmajer D.S.
https://www.facebook.com/antoninpuchmajer
http://antonin-puchmajer-d-s0.webnode.cz/
domů

zpět na zprávy a novoty