home

texty

cédéčka

mp3

o nás

kontakty

 

 

 

Rockband INŽENÝR VLADIMÍR vznikl na podzim 2005 na troskách nepravidelné hudební úderky Puchmajerův Ruch, podsekce Kulturně divadelního spolku Puchmajer (ten ukončil činnost v létě 2005). Inženýr Vladimír nejprve fungoval jako jednočlenné těleso jehož jediným členem byl Vladimír Mikulka (kytara & zpěv), na podzim 2006 se přidal bubeník Martin Rybář a v závěru roku 2008 sólový kytarista Lukáš Lízner. V létě 2009 se stal členem Inženýra Vladimíra harmonikář a saxofonista Karel Richter a na podzim téhož roku zase všichni odešli.

Od jara 2010 začala kapela zkoušet ve zbrusu nové sestavě dvě kytary + violoncello (respektive perkuse), obsluhované Michalem Svobodou a Michalem Froňkem. Na jaře 2011 se Michal Froněk vzdal cella a novou cellistkou se stala Ivona Kestlová, zvaná Ikona. Na jaře 2012 se Michal Svoboda rozhodl přesedlat z kytary na baskytaru a nahradil ho Zbyněk Jaroš. Tahle sestava hrála společně do léta 2013.

Od začátku roku 2014 hrál Inženýr v sestavě Vladimír Mikulka (kytara, zpěv), Jana Havláková (housle, zpěv) a Ladislav Engel (baskytara), od roku 2015 přišla místo Ládi Marie Perná.
Stav kapely v této sestavě  odráží cédéčko Sexappeal, které vyšlo začátkem roku 2017, ale natáčelo se v roce 2016 (ve dvou písních hraje na basu bývalý kytarista Michal Svoboda).

Od února 2017 hrál Inženýr v sestavě Vladimír Mikulka (kytara, zpěv), Jana Havláková (housle, zpěv), Petr Mazur (kytara, akordeon, klávesy, zpěv) a Martin Gerla (baskytara).

V březnu 2017 přišel nový basák a Inženýr aktuálně hraje ve složení Vladimír Mikulka (kytara, zpěv), Jana Havláková (housle, zpěv), Petr Mazur (kytara, akordeon, klávesy, zpěv) a Lukáš Hamáček (baskytara). A také v různě redukovaných sesavách, jako duo nebo též Mikulka sólo.


nahrávky...

Během koronavirové karantény spatřilo světlo světa cédéčko Co jsme prožili. Z ryze dramaturgického hlediska je to počin poněkud matoucí, protože cd je v podstatě sólové, i když na něm hraje kompletní kapela a řada hostů. Neobsahuje však žádnou píseň, kterou měla v době jeho vydání aktuální sestava Inženýra Vladimíra na repertoáru (jinými slovy, jsou to vesměs sólové písně, které hraje celá kapela)
Repertoár celé kapely je na cd Sexappeal (2017). Výběr z nejstarších nahrávek (s Martinem Rybářem a pak i a s Lukášem Líznerem) plus několik sólových písní a také nejstarší skladby s Michalem Svobodou a Michalem Froňkem za cellem lze nalázt na cédéčku Veliký sběr. Téměř kompletní repertoár, který jsme hráli s Michalem Svobodou, Michalem Froňkem a Ivonou Kestlovou (včetně písní z divadelního představení Kabaret) je na cédéčku Dva roky Svobody z roku 2012. Obě CD jsou ke koupi na koncertech nebo ke stažení na bandcampu.

Puchmajerův Ruch (jehož některé písně hraje Inženýr Vladimír dodnes) vydal stejnojmenné cédéčko, které vyšlo v červnu 2005 coby doplněk ke knize Kulturně divadelní spolek Puchmajer: Veselé hřbitůvky; nadšenecky syrovou koncertní podobu Puchmajerova Ruchu připomíná nahrávka vystoupení v Mníšku pod Brdy. Sólové písně Vladmíra Mikulky z období Puchmajerova Ruchu jsou shromážděny na cédéčku Ošklivé písně o hezkém světě. Písně z  období Mikulka-Rybář zachycují cédéčka Určitě si budem rozumět (2008) a Demo 2006/07. Všechny tyto  nosiče bohužel jen sotva mohou být předmětem velké pýchy a jako takové zůstávají pouze vzpomínkovými artefakty.

zpět